Regular Price
3 300,00 kr
Special Price
2 310,00 kr
Tillgänglighet:
I lager
SKU
3942242
BabylissPro FX3 Clipper är en kraftfull och lågvibrerande klippmaskin med lithium polymer-batteri som har driftstid på 5 timmar. Kan användas med eller utan sladd. Två hastigheter (6000-7000 RPM). Ultratunnt fade-skärblad i nickel och titanium med DLC bladöverdrag. Justerbar klipplängd. LED-lampa för batteriindikator. Ergonomiskt utformad i snygg design med en greppyta i kolfiber. Upphängningskrok.
Modell
FXX3CBE
Specifikation
Effekt: 6000-7000 RPM
Klipplängd: 1,1-2,0 mm
Klippbredd: 40 mm
Driftstid: 300 min
Laddtid: 300 min
Vikt: 278 g
Tillbehör
8 st distanskammar (1.5, 3, 4.8, 6, 10, 13, 16, 19 mm)
Rengöringsborste
Olja
Garanti
1 års fabriksgaranti
Garanti täcker fabrikationsfel, ej skärblad och batteri som är förslitningsdelar)
| Varumärken | BabylissPRO |
|---|---|
| Vikt | 275 g |
| Cord/cordless | Sladdlös |
| RPM (varv per minut) | 7000 RPM |
| Justerbar klipplängd | Fasta steg |
| Minsta klipplängd | 1,1 mm |
| Laddställ | Laddställ kan köpas till |
| Antal hastigheter | 2 hastigheter |
| Klippbredd | 40 mm |
Write Your Own Review
Kraftfull och lätt klippmaskin med upp till 5 timmars driftstid och två hastigheter. Det ultratunna titaniumskäret med DLC-beläggning ger sval, exakt och jämn klippning med låg friktion.
Du kanske är intresserad av
Wahl Cleaning Spray for Clipper & Trimmer Blades
Regular Price
215,00 kr
Special Price
179,00 kr
BabylissPro Single Foil Metal Shaver Chrome
Regular Price
750,00 kr
Special Price
525,00 kr
Vem som tittade på detta såg också
BabylissPro Single Foil Metal Shaver Chrome
Regular Price
750,00 kr
Special Price
525,00 kr

