Regular Price
2 595,00 kr
Special Price
1 895,00 kr
Tillgänglighet:
Ej i lager
SKU
3942211
BabylissPro FX Clipper är en trådlös klippmaskin med kraftfull motor. Justerbar längd 0,8 - 3,5 mm med spåras justeringsspak vilket gör att du alltid får samma distans för varje klick du väljer. Halkfritt räfflat metallhölje som ger ett fast grepp och optimal komfort. Med en motor på 6000RPM och ett 45 mm brett skär i japanskt stål klipper du effektivt genom alla hårtyper och kommer nära huden för att få en tight fade.
Modell
FX8700BKE
Specifikation
Effekt: 6000 RPM
Drifttid: 120 min
Laddtid: 180 min
Klipplängd: 0,8-3,5 cm
Klippbredd: 45 mm
Cord/cordless
Vikt: 380 g
Tillbehör
8 st distanskammar (1.5, 3, 4.8, 6, 10, 13, 16 & 19 mm)
Garanti
1 år*
*Garanti täcker fabrikationsfel, ej skärblad och batteri
| Varumärken | BabylissPRO |
|---|---|
| Vikt | 380 g |
| Cord/cordless | Sladdlös |
| RPM (varv per minut) | 6000 RPM |
| Justerbar klipplängd | Fasta steg |
| Minsta klipplängd | 0,8 mm |
| Laddställ | Laddställ kan köpas till |
| Antal hastigheter | 1 hastighet |
| Klippbredd | 45 mm |
Write Your Own Review
Du kanske är intresserad av
Wahl Cleaning Spray for Clipper & Trimmer Blades
Regular Price
215,00 kr
Special Price
179,00 kr
BabylissPro Single Foil Metal Shaver Chrome
Regular Price
750,00 kr
Special Price
525,00 kr
Vem som tittade på detta såg också
American Crew Matte Clay Spray
Regular Price
340,00 kr
Special Price
170,00 kr
Jaguar Scissors PreStyle Relax poliert 5,5"
Regular Price
775,00 kr
Special Price
620,00 kr

