Wahl Vanquish Dryer är en avancerad hårfön för barberare som vill ha snabb torkning, låg ljudnivå och full kontroll. Den borstlösa BLDC-motorn ger ett kraftfullt men jämnt luftflöde som torkar snabbt utan att slita på håret.
Flow Control-teknologin håller värmen stabil, medan jonisering hjälper till att minska friss och bevara fukt. SmoothTone™-motorsystemet gör fönen ovanligt tyst, och LED-displayen med minnesfunktion låter dig spara dina favoritinställningar. Lätt, balanserad och byggd för daglig proffsanvändning.
Auto Clean funktion
Stäng av hårfönen och håll in Cold Shot knappen i 5 sekunder tills motorn startar och luft flödar i motsatt riktning. Under självrengöringen blinkar fläktsymbolen på LED-displayen grönt. Efter 10 sekunder stängs funktionen av automatiskt.
Modell
4321-0470
Specifikation
1600W
93 m3/h
BLDC motor
LED display
Auto Clean funktion
3 hastigheter
3 temperaturinställningar
Cool Shot knapp
3 m sladd
Vikt: 320 g
Tillbehör
1 magnetisk diffuser
2 magnetiska fönmunstycken
Garanti
2 års garanti
| Varumärken | Wahl |
|---|---|
| Vikt | 320 g |
| Antal hastigheter | 3 hastigheter |
| Sladdlängd | 3 m |
| Cold Shot | Ja |
| Luftflöde | 93 m3/h |
| Watt | 1600 W |
| Temperaturer | 3 temperaturer |

